Tävlingar

RESULTAT TÄVLINGAR

Oki kodomo Cup 2017 Göteborg

1:a plats Dante Molin, kadett 50-55kg


Riksmästerskapen 2017 i Skövde

Kumite Cadet pojkar 14-15år, 55-50 kg,

  2:a plats "Dante Molin"

  3:a plats "Hampus Göransson"


Huskvarna Karate Open 2016


Kata D Ungdom 13-17år.

  3:e Plats "Filip Idivuoma"


Kata C Ungdom 13-17år.

  2:a plats "Hampus Göransson"


Kumite Barn 10-12år 37-40kg.

 1:a plats "Nikita Bergman"


Kumite Ungdom 12-13år 50-55kg.

  1:a plats "Dante Molin"


Kumite Junior 16-18år

  2:a plats "Altynai Aity kyzy"


Norrlandsmästerskapet i Kyokushin Karate i Umeå 2016


Kata D cadet flickor 14-15år

1. Elsa Kruukka

2. Laurie Mella


Kata D ungdom pojkar 14-15år

1. Oscar Mäkitaavola

2. Filip Idivuoma


Kata D Barn pojkar & Flickor 10-12år

1. Emilia Hörnström


Kata C ungdom pojkar 13år

1. Hampus Göransson

2. Dante Molin


Kata. D cadet pojkar 14-15år

2. Elias Olofsson

3. Axel Muotka


Kumite barn flickor 39-42kg 10-12år

1. Emilia Hörnström

2. Nikita Bergman


Kumite ungdom pojkar 48-53kg 13år

1. Dante Molin


GKK 2016


Kata C ungdom 12-13år

 1. Hampus Göransson

 2. Dante Molin


Kata D Barn 10-12år

 3. Emilia Hörnström


Huskvarna Karate Open 2015


5medaljer 1guld, 3silver, 1brons


Kata C Barn 8-12år

1. Hampus Göransson

3. Dante Molin


Kumite, Ungdom, P12-13 -40 kg


2. Hampus Göransson

Kumite, Ungdom, P12-13 40-45 kg


2. Dante Molin IF kiruna Karate Kai

Kumite, Cadet, P14-15 55-60 kg


2. Leo Rönnebro


Hakuya Cup 2015


Kumite ungdom  -40kg

1. Hampus Göransson.

2. Oscar Mäkitaavola.


Kumite ungdom 40-45kg

2. Dante Molin 


Kumite damer +65kg

2. Lena Tjäder


Kumite tungviktsklass herrar +80kg

2. Victor kemi

3. Michael Hammarsten


GKK 2015


Kata C Barn 10-12år

2. Dante Molin


Kata D Ungdom 12-14år

3. Sarah Felicia Idivuoma


Huskvarna Karate Open 2014


Kata D Ungdom 13-17år.

3. Sarah Felicia Idivuoma


GKK 2014


Kata D barn 10-12år

3. Hampus Göransson


Copyright Kiruna Kyokushin Karate © All Rights Reserved